Bumerang Deneyim Günleri - Alaçatı'da Sörf 2014

  Bumerang Deneyim Günleri tekrar İzmir'deydi. İzmirli bloggerlardan gelen etkinlik isteklerine dayanamayan Bumerang ekibi bizleri Alaçatı'nın rüzgarıyla tanıştırdı. Bora Kozanoğlu Sörf okulunda iki saatlik dersin sonunda tüm ekip sörf yapabiliyordu. Sanıldığı kadar kolay değil! Kimi zaman düştük, kimi zaman atladık, sörf tahtalarını tokuşturup soluğu suda aldık bazen. Gün sonunda ise yeni bir hobi ile döndük evlere :)  Biraz Bora Kozanoğlu Sörf Okulu hakkında bilgi verelim. Bora Kozanoğlu'nun başarılarını pek çoğumuz duymuştur. Milli sörfçümüz yurtdışında da gurur kaynağımız. BK sörf okulu Alaçatı Limanında yer alıyor ve işletmecisi Sinem Kozanoğlu. Sinem hanım bizi çok güleryüzlü karşıladı. Hocalarımızdan özellikle Selami Bey sabrını eksik etmeden bize sörfü öğretti.


Hocamız önce sahilde bir teorik ders anlattı bize. Açıkçası hiç bir şey anlamadığımı düşünüp ben bu işi yapamayacağım hissine kapıldım. Board'un üzerine çıkınca korkuya kapıldım ve dengemi sağlayamadım. Selami Bey ben dengemi sağlayıp ilerlemeye başlayıncaya kadar boardu tuttu. Herkesle inanılmaz derecede ilgilendi ve iki saat boyunca kıyıdan seslenip fazla açılanları döndürdü. İki saatin sonunda hocamızın sesi epey zorlanmıştı.


Selami Bey


Denize girdiğimiz andan sonra ders bitene kadar kimse kıyıya çıkamadı. Çünkü eğitmenler biz kıyıya yaklaşınca dönmemiz için talimat verip sürekli ileri gönderdiler bizi. Bu yüzden hiç birimizin surf tahtası üzerinde fotoğrafı yok maalesef. Etkinliğimizin tek eksiği bu oldu. Tek derdimiz fotoğraf olsun deyip seneye tekrar gelip bu sefer fotoğraf çekiliriz diye ümit ettik :)Surf sonunda çok yorulup soluğu Alaçatı Çarşısı'nda aldık. Kumrucu Şevki'de yemek yedik.


Alaçatı sokaklarında gezdik. Fakat bu başka bir yazının konusu olacak :)
(stay tunned yazınca ne güzel oluyor ama beklemede kalın demek kaba sanki?)


Vedalaşmak çok zor oldu. Katıldığım ilk blogger ve Bumerang etkinliğiydi. Çok tatlı insanlarla tanıştım, etkinliğe katılan bloggerların linkini de yazıya ekliyorum. Ekip çok iyidi, Alaçatı harikaydı, rüzgarı arkamıza alıp dalgaların üzerinde kaymak inanılmaz bir deneyimdi. Değerli blogger arkadaşlarla tanışma fırsatı yaratıp böylesine planlı bir etkinlik düzenleyen Bumerang ekibine sonsuz teşekkürler!

http://www.hepleziz.com/

http://www.egedentarifler.com/

http://hayatguzelbiyer.blogspot.com.tr/

http://www.advocatescloset.com/

http://www.ozgecelik.com/

http://birdikbinbak.blogspot.com.tr/

http://nettebugun.blogspot.com/

Yorumlar

 1. Aman Allah'ım fotoğraf çekilirken yan durmakta nedir öyle!?. :D İyi ki üstümdeki siyahmış... :D
  "Kimi zaman düştük, kimi zaman atladık, sörf tahtalarını tokuşturup soluğu suda aldık bazen" bu cümle sizler için isabetli olmuş. Aynısını kendim için "bazen" kaldırıp "sürekli" diye ima etmeyi düşünmüştüm... :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence ilk gün için herkes iyiydi :) fotoğraf meselesine gelince, biraz gafil avlamışım :D

   Sil
 2. Süper eğlenceli bir günün karı gerçekten birbirimizle tanışmak oldu. Çok güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler... Arayı fazla açmadan başka etkinliklerde buluşmaya devam ederiz umarım :)

   Sil
 3. Yazı ve fotoğraflarla çok güzel anlatmışsın etkinliği, çok eğlenceli ve heyecanlı bir gündü ,umarım başka etkinliklerde tekrar karşılaşırız , sevgiler ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önümüzdeki İzmir etkinliklerini iple çekiyorum artık, umarım yakın zamanda tekrar görüşme fırsatı yakalarız :)

   Sil
 4. aa ne güzel bişi yapmışsınız ya ne keyifli olmuştur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok keyifli bir etkinlik oldu. Surf yapmak bonus oldu aslında, çok tatlı insanlarla tanıştım. Umarım seninle de tanışma fırsatımız olur bir gün :)

   Sil

Yorum Gönder

Yorum yaptığınız için teşekkür ederim...

Popüler Yayınlar